Divadelní pátky v kině

Od nového roku budeme v kině věnovat jeden pátek v měsíci divadlu. Ve spolupráci s firmou Dramox, distributorem záznamů divadelních představení, vám zprostředkujeme na filmovém plátně nejlepší divadelní představení z produkce českých, moravských i slovenských divadel – například Městských divadel pražských, Divadla Sklep, Divadla Na Fidlovačce, Divadla Husa na provázku, Národního divadla Moravskoslezského a dalších.

Jako první pozveme do kina na divadelní záznam původního českého komorního muzikálu Letní scény Divadla Ungelt Touha jménem Einodis, napsaný pro Martu Kubišovou a Anetu Langerovou. Příběh je inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné, poslední majitelky zámku Vrchotovy Janovice. Kromě barvitého osobního života krásné a inteligentní baronky, přibližuje komorní muzikál také pohnuté historické okamžiky naší země a coby ctitelé baronky v něm vystupují významní muži minulého století – vídeňský novinář a literát Karl Kraus, malíř Max Švabinský či básník Rainer Maria Rilke.

Vstupenky nově zaplatíte v kině kartou!

Od září lze vstupenky na pokladně kina uhradit platební kartou. Službu městu poskytuje Česká spořitelna prostřednictvím aplikace GP tom. Vstupenky na většinu představení tak divák může zakoupit přímo na pokladně kina, hradit kartou i hotově, či si vstupenky online zakoupit v systému smsticket.cz. Na tyto akce (v systému smsticket.cz) lze také vstupenky v předprodeji zakoupit na pokladně městského úřadu (zde je však platba možná jen hotově).