V rámci rozšíření nabídky místního kina nabízíme možnost se stát se členkou/členem Filmového klubu ve Štěpánově. Naše kino se prostřednictvím Filmového klubu promění jednou či vícekrát za měsíc na artové kino. Přinášet bude lahůdky filmové klasiky, nová díla světové i domácí kinematografie a z distribuce Asociace českých filmových klubů a dalších artových distributorů. Půjde o kino, které nehraje jen americké velkofilmy a blockbustery. Budeme se snažit diváka co nejvíce vzdělávat, ať už samotnými projekcemi nebo i s nimi spojenými přednáškami. Záměrem filmového klubu bude také práce s mladým publikem, projekce pro seniory apod. V rámci filmového klubu promítneme ročně  10 až 12 filmů a na výběru filmů se členové budou aktivně podíleli. Cena členské průkazky je 70 Kč za rok a členové filmového klubu, držitelé členských kartiček, mají na každé představení slevu 20 korun. V rámci klubové nabídky nabízí Asociace českých filmových klubů kvalitní tuzemské i zahraniční filmy (nabídka viz www.acfk.cz a reference filmů viz Česko – Slovenská filmová databáze – www.csfd.cz). Asociace českých filmových klubů nabízí i filmy vhodné pro školní projekce, kdy některé z těchto filmů jsou opatřeny pedagogickými materiály. Spojení kina a školy může být rovněž přínosem. Věříme, že zřízení filmového klubu ve Štěpánově zviditelní místní kino a potěší oko nejen místního diváka (nejbližší filmové kluby jsou v Olomouci, Bruntále a Šumperku).

Asociace českých filmových klubů (dále jen AČFK) je občanské sdružení, jehož členem je více než 130 filmových klubů z celé České republiky. Činnost AČFK, která vznikla v roce 1993 rozdělením Československé federace filmových klubů, spočívá zejména v metodické pomoci filmovým klubům, v nákupu kvalitních filmů a jejich distribuci. AČFK je pořadatelem každoroční putovní přehlídky filmů Projekt 100 a největšího setkávání filmových nadšenců u nás, kterým je – Letní filmová škola Uherské Hradiště (dále jen LFŠ). LFŠ má výrazný výchovný a vzdělávací charakter. V průběhu LFŠ uděluje AČFK pravidelně své výroční ceny. AČFK se stále důsledněji zaměřuje na práci s mládeží, čemuž slouží především projekt Film a škola. AČFK má svůj vlastní filmový archiv. AČFK je členem Mezinárodní federace filmových klubů.

Výhody členství

S průkazem AČFK si zajistíte přísun zážitků na celý rok:

– Stanete se členem vašeho filmového klubu, tedy komunity lidí, kteří milují dobré filmy a rádi o nich diskutují.

– Na projekce jakéhokoli filmového klubu v České republice uplatníte slevu. Cena průkazu se vám tak vrátí třeba již po třech filmech.

– Slevu získáte i na filmových seminářích a akcích pořádaných filmovými kluby včetně vrcholné akce všech klubistů – Letní filmové školy Uherské Hradiště.

– Za poloviční cenu se dostanete do HaDivadla nebo do muzea NaFilM.

– Být členem filmového klubu se vám zkrátka vyplatí.